Przedstawiamy HP EliteBook 840 G3 – recenzja dostępnego od niedawna w ofercie Netman.pl poleasingowego laptopa klasy biznes.

Przedstawiamy HP EliteBook 840 G3 – recenzja dostępnego od niedawna w ofercie Netman.pl poleasingowego laptopa klasy biznes.


HP EliteBook 840 G3 – poleasingowy laptop biznesowy


Premiera prestiżowego biznesowego HP EliteBook 840 G3 laptopa miała miejsce w 2016 roku czyli dobre parę lat temu. Do tamtej chwili jak i teraz seria EliteBook w dalszym ciągu rozwija się w sposób bardzo dynamiczny i wyjątkowy dla tej klasy urządzeń. Generalnie wszystkie laptopy HP spod znaku EliteBook cechują się wysoką jakością wykonania, charakterystyczną dla laptopów biznesowych. Z HP EliteBook 840 G3, poleasingowym laptopem klasy biznes, który niedawno zagościł do naszej oferty nie jest inaczej – w stosunku do poprzedników otrzymał stosowne, warte podkreślenia modyfikacje i pomimo że od premiery upłynęło już trochę czasu, w dalszym ciągu jest laptopem wartym uwagi. Przyjrzyjmy się jego wykonaniu.

Poleasingowy laptop HP EliteBook 840 G3 – wykonanie zewnętrzne

Porównując HP EliteBook 840 G3 z poprzednikami obudowa nowszej wersji laptopa została poddania widocznym modyfikacjom. Laptop został znacząco „odchudzony” wagowo, jego gabaryty również zostały w wyraźny sposób wyszczuplone – wymiary komputera to 1,89 cm wysokości x 33,8 cm szerokości x 23,7 głębokości, waga to jedynie 1,54 kg. Cały design urządzenia został mocno przebudowany – zamiast dotychczasowo stosowanej w poprzednikach, gumowanej, czarnej klapy mamy teraz elegancko wyglądającą, srebrną obudowę z aluminium, odporną na brud i odciski palców i przez to łatwą w utrzymaniu. Również pulpit wykonany został ze srebrnego aluminium co ładnie kontrastuje z czarną klawiaturą. Spód urządzenia wykonano natomiast ze stopu magnezu i tutaj z utrzymaniem czystości jest nieco gorzej gdyż brud potrafi się na nim zaznaczyć. 
Chodź laptop charakteryzuje się cienkim przekrojem to trzeba zauważyć, że obudowa posiada dużą sztywność i nie odkształca się przy punktowym nacisku co potwierdza wysoką jakość zastosowanych materiałów. Za spasowanie poszczególnych elementów obudowy również należą się pochwały – przylegają one do siebie bardzo precyzyjnie i nie sposób dostrzec żadnych rzucających się w oczy szczelin.
Producent nie opracował w tym modelu okna serwisowego z szybkim dostępem do wnętrza, dostęp do wewnętrznych podzespołów wymaga odkręcenia 11 śrub i zdjęcia całej spodniej pokrywy. Po zdemontowaniu dolnego panelu mamy dostęp do takich podzespołów jak wiatrak, dysk 2,5”, akumulatora, baterii BIOS oraz obu gniazd pamięci RAM.

Poleasingowy laptop biznesowy HP EliteBook 840 G3

Jednostkę centralną połączono z klapą ekranową za pomocą metalowych zawiasów – chodzą one płynnie i lekko co pozwala na manipulowanie pozycją klapy jedną ręką. Maksymalny kąt do jakiego można otworzyć klapę wynosi 150 stopni. Posiadane przez nasz sklep w ofercie poleasingowe laptopy HP EliteBook 840 G3 posiadają ekran z matrycą TN i rozdzielczością FHD 1920 x 1080 pikseli. Ekran posiada powłokę antyrefleksyjną co pozwala na komfortowy odbiór obrazu podczas ekspozycji na intensywne, naturalne światło.

Dostępne w sprzedaży sztuki poleasingowego HP Elitebook 840 G3 posiadają następujące porty:
- strona lewa: Kensington Lock, D-Sub(VGA), USB 3.0, SmartCard Reader

Poleasingowy laptop HP EliteBook 840 G3 - lewy bok
- strona prawa: USB 3.1 typ-C, DisplayPort, czytnik kart pamięci, slot kart SIM, gniazdo Audio, USB 3.0, gniazdo RJ-45
Poleasingowy laptop HP EliteBook 840 G3 - prawa strona

Zarówno przód jak i tył nie posiadają żadnych portów. Uwagę może przykuć dość mała ilość gniazd USB, więc Ci, którzy potrzebują ich więcej będą musieli zaopatrzyć się w replikator portów lub stację dokującą

Jeśli mówimy o osprzęcie - czarna klawiatura charakterystycznie odznacza się od srebrnego pulpitu, jest przejrzysta i z racji dość sporych odstępów między poszczególnymi klawiszami pozwala po przyzwyczajeniu się na wygodne, szybkie pisanie. Same przyciski odznaczają się płytkim skokiem i delikatną odpowiedzią, są umiarkowanie głośne. Solidne podparcie klawiatury zapobiega jakimkolwiek ugięciom. TouchPad nieznacznie przesunięty w lewą stronę wykonano w kolorze identycznym jak pulpit i umieszczono w lekkim zagłębieniu co wyczuwalnie zamyka obszar roboczy dla palca. Jego wymiary to 9,8cm x 5,5cm i posiada w pełni gładką fakturę. W górnej i dolnej części umiejscowiono uwypuklone przyciski – te pierwsze przypisane TrackPoint-owi, te drugie przynależne gładzikowi.

;Poleasingowy laptop HP EliteBook 840 G3 – specyfikacja techniczna

Posiadane w ofercie Netman.pl jednostki poleasingowego laptopa HP EliteBook 840 G3 wyposażono w dwurdzeniowy procesor Intel Core i5-6200U szóstej generacji z taktowaniem bazowym 2.3GHz, maksymalnym 2.8GHz i pamięcią cache 3MB. GPU zintegrowano z układem graficznym Intel Graphics 520. Podstawowa konfiguracja poleasingowego laptopa HP EliteBook 840 G3 zawiera dysk SSD o pojemności 256GB oraz 8GB pamięci RAM DDR4. W ofercie dostępne są również wersje z dyskami 512GB oraz 1TB. Z racji dwóch wewnętrznych slotów na pamięć RAM, tą można rozszerzyć maksymalnie do 16GB. Laptop nawet w podstawowej konfiguracji jest urządzeniem wydajnym, pozwalającym na sprawną obsługę aplikacji biurowych, przeglądanie internetu czy korzystanie z multimediów. 

Kultura pracy poleasingowego laptopa HP EliteBook 840 G3 jak przystało na klasę biznesową jest bardzo wysoka. Podczas pracy bez obciążenia, urządzenie z dyskiem SSD nie generuje żadnego hałasu. Wentylator może załączyć się podczas dłuższej pracy na luzie i jest on ledwo słyszalny, natomiast pod obciążeniem działa w trzech trybach – w zależności od intensywności wykorzystania podzespołów. Przy maksymalnym obciążeniu najwyższa wartość generowanego hałasu wyniosła 37,4 dB co mimo wszystko w żaden sposób nie działa rozpraszająco czy drażniąco.
Ponieważ ultrabook posiada metalową obudowę to i w skuteczny sposób odprowadza ciepło. Pracując bez obciążenia jest przyjemnie chłodny w każdym miejscu, natomiast gdy wprowadzi się go na wysokie obroty to najwyższą zanotowaną temperaturę odnotowuje się w lewym górnym rogu spodniej części i wynosi ona delikatnie ponad 38 stopni Celsjusza. Co istotne miejsca podparć dłoni na pulpicie niezależnie od trybu pracy są w pełni chłodne, a tym samym komfortowe w użytkowaniu.

Poleasingowy laptop HP EliteBook 840 G3 – podsumowanie.

Poleasingowy laptop HP EliteBook 840 G3

W HP EliteBook 840 G3 w szczególności spodobać się może ogólne, eleganckie i solidne wykonanie oraz kompaktowe, wygodne w transporcie gabaryty oraz niska waga własna. Laptop idealnie wpisze się w biurowe, konferencyjne czy biznesowe otoczenie przykuwając wzrok swoim wysoko jakościowym wykonaniem. Zastosowane podzespoły w zupełności wystarczą do umiarkowanie intensywnej pracy biurowej, obsługi prezentacji, przeglądaniu internetu czy multimediów, w szczególności w warunkach mobilnych. Przeszkadzać może jednak mała liczba gniazd USB lecz na rynku dostępne jest wiele remedium na tego rodzaju bolączki. 
HP EliteBook 840 G3 jako laptop poleasingowy dostępny jest w naszej ofercie od ręki. Oczywiście przed skierowaniem do sprzedaży każda sztuka jest gruntownie sprawdzana i przygotowywana tak, by mogła bezawaryjnie, długotrwale i wydajnie działać.

Zapraszamy do zapoznania się z opisywanym wyżej produktem jak również z całą ofertą sklepu internetowego Netman.pl.

All comments

Leave a Reply