WSTĘP
Głównym kryterium wyboru przy zakupie laptopa czy komputera stacjonarnego poza ceną jest jego specyfikacja techniczna. Wybierając dany sprzęt komputerowy uwagę kierujemy w szczególności na odpowiednie zestawienie podzespołów wewnętrznych, pozwalających nam sprawnie wykonać dany rodzaj pracy. W przypadku poleasingowych laptopów, używanych komputerów stacjonarnych czy monitorów dodatkowym czynnikiem wpływającym na wybór jest jego stan techniczny oraz wizualny.
Komputery poleasingowe dzielą się na różne klasy – w zależności od stopnia zużycia. W celu ułatwienia zakupów przedstawiamy szczegółowy opis klas zużycia stosowany do każdego sprzętu używanego posiadanego w naszej ofercie.

KLASA A+ 
Najwyższa klasa jakości sprzętu używanego. Urządzenia tego segmentu charakteryzują się stanem zbliżonym do fabrycznie nowego. Technicznie są w pełni sprawne i działają bez najmniejszych problemów. Wizualnie sprzęt tej gamy jest prawie nie do odróżnienia od nowego bez świadomości, że mamy do czynienia ze sprzętem używanym. W przypadku laptopów matryce ekranowe tych urządzeń posiadają idealny stan, bez przebarwień, przejaśnień czy martwych pikseli.

KLASA A 
Komputery tej klasy posiadają minimalne ślady użytkowania – są to najczęściej niewielkie zarysowania niewyczuwalne pod palcem czy delikatne przetarcia narożników, widoczne aczkolwiek nie rzucające się w oczy. Mogą występować zauważalne pod kątem odbarwienia pozostałe po naklejkach fabrycznych. Sprzęt nie posiada żadnych wgnieceń czy ubytków. Stan techniczny jest podobniy jak w klasie A+ - komputery działają bez najmniejszego zarzutu i w bardzo długim okresie czasu są niezawodne. Matryce ekranowe w poleasingowych laptopach klasy A są nieskazitelne.

KLASA A- 
W tej klasie spotkamy sprzęt posiadający widoczne ślady użytkowania. Zarysowania są głębsze i bardziej liczne, widoczne są również pojedyncze, niewielkie wgniecenia w obudowach używanych komputerów stacjonarnych czy laptopach. Bardziej zauważalne będą również przetarcia narożników czy wytarcia przycisków, możliwe są pojedyncze pęknięcia obudów. Technicznie sprzęt jest w pełni sprawny i nie posiada żadnych problemów z funkcjonowaniem. Matryce ekranowe mogą posiadać lekkie plamki, smugi czy pojedyncze bad piksele. Sprzęt dedykowany dla osób, które nie przykuwają uwagi do stanu wizualnego, a zaoszczędzone środki wolą zainwestować w rozbudowę poleasingowego komputera czy laptopa.

KLASA B
Laptopy i komputery poleasingowe w tej klasie posiadają widoczne defekty wizualne w postaci ubytków, znacznych pęknięć czy wgnieceń w obudowie. Zauważalna jest większa ilość głębszych rys oraz wytarć o większej powierzchni. Matryce ekranowe posiadają zarysowania, plamy, smugi, przebarwienia czy skupiska lub linie bad pikseli. Mimo rzucających się w oczy wizualnych mankamentów sprzęd jest w dalszym ciągu w pełni sprawny technicznie i gotowy do natychmiastowej pracy. 


Powyższa klasyfikacja ma ogólne zastosowanie, nie tylko dla naszej oferty. Na karcie produktu każdego oferowanego przez nas urządzenia znajdą Państwo informacje o jego klasie jakości. Oczywiście na rynku można spotkać sprzęt o klasach niższych niż klasa B lecz w naszej ofercie taki sprzęt nie występuje stąd zamieszczanie opisów niższych klas jest zbędne. Każdy z posiadanych w naszej ofercie poleasingowych monitorów, laptopów czy komputerów stacjonarnych czy mieści się w którejś z powyżej opisanych klas jakości. Co najistotniejsze nasza oferta dotyczy sprzętu w 100% technicznie sprawnego, który po za różnym stanem wizualnym charakteryzuje się pełną niezawodnością.