Powrót do archiwum

Lenovo ThinkPad T460 - recenzja poleasingowego laptopa biznesowego dostępnego w ofercie Netman.pl

Lenovo ThinkPad T460 - recenzja poleasingowego laptopa biznesowego dostępnego w ofercie Netman.pl

Lenovo ThinkPad T460 – recenzja mobilnego, biznesowego laptopa poleasingowego z oferty Netman.pl

Poleasingowy laptop Lenovo ThinkPad T460 jest jednym z trzech urządzeń z serii T460, gdyż do dyspozycji klientów są jeszcze modele T460s, czyli wersja odchudzona oraz T460p z podwyższoną wydajnością. ThinkPad T460 jawi się jako jednostka stworzona do wydajnej pracy biurowej, obsługi multimediów, przeglądania internetu, również w trybie mobilnym gdyż jego wymiary oraz waga pozwalają na wygodne przemieszczanie się z urządzeniem. Jakie są główne cechy tego laptopa? O tym w niniejszym artykule.

Poleasingowy laptop Lenovo ThinkPad T460 – wykonanie zewnętrzne

Wykonanie laptopa jest charakterystyczne i typowe dla serii ThinkPad – obudowa to solidny korpus wykonany z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym. Taka konstrukcja to wypracowany przez producenta schemat gwarantujący wysoką odporność urządzenia na uszkodzenia mechaniczne. Jakość użytych materiałów oraz ich grubość przekładają się w praktyce na brak podatności paneli na punktowy nacisk oraz niewrażliwość na przypadkowe, powierzchowne zarysowania. Próby nacisku na poszczególne zewnętrzne elementy model ThinkPad T460 przeszedł wzorcowo – przy umiarkowanym nacisku nie doświadczono żadnych trzasków, ugięć czy rozchodzenia się elementów na łączeniach, a po zastosowaniu większej siły odnotowano jedynie minimalne ugięcia. Z zewnątrz panele posiadają gładką, przyjemną w dotyku fakturę odporną na odciski palców i dość pewną w chwycie podczas przenoszenia. Wygląd urządzenia serii ThinkPad to klasyka nie podlegająca większym zmianom – bo po co zmieniać coś co jest sprawdzone i posiada rzeszę zwolenników? Maksymalnie stonowany design tworzą w całości czarne panele, które w jednym elemencie – na górnej klapie ekranowej, zostały ozdobione logiem producenta oraz nazwą serii. W nazwie serii kryje się dioda, która poza estetyczną funkcją jest też wskaźnikiem stanu systemu komputera - to czy jest włączony, podłączony do zasilania czy w stanie hibernacji. Ogólny design notebooka można uznać jako nieco toporny i zbyt minimalistyczny, lecz od urządzeń stworzonych do pracy nie oczekuje się efektownego wyglądu, a bardziej niezawodności i właśnie tak zaprojektowany laptop jest w stanie reprezentować ową cechę.

Pulpit roboczy, chodź został wykonany został z tego samego materiału co zewnętrzne części obudowy to jest bardziej połyskliwy, gładszy. Posiada tendencję do łapania odcisków palców lecz mimo to prezentuje się pozytywnie. Ta część laptopa odznacza się bardzo wysoką sztywnością – w szczególności pochwalić należy miejsca podparć nadgarstków gdyż są nie do ugięcia pod wpływem nacisku punktowego. Jedynie do dolnej, środkowej części ramki ekranowej można mieć zarzuty gdyż ugina się nawet przy przyłożeniu małej siły nacisku. Metalowe zawiasy łączące część ekranową z podstawową stawiają duży opór przy próbie zmiany pozycji ekranu dlatego czynność ta wymaga od użytkownika użycia obu rąk.

Poleasingowy laptop Lenovo ThinkPad T460 - Netman.pl

Notebook posiada dość kompaktowe wymiary oraz masę. Ogólne wymiary szerokości oraz głębokości zawierają się w wartościach odpowiednio 33,9cm x 23,2cm. Wysokość laptopa wynosić 2,1 cm co jest standardem urządzenia tej klasy o takiej przekątnej ekranu. Waga laptopa z baterią to 1,73kg. Parametry fizyczne urządzenia sprawiają, że jest ono bardzo przystępne w transporcie i może być wykorzystywane jako mobilne.

Zastosowana wyspowa klawiatura o 6 rzędach nie posiada bloku numerycznego. Jej klawisze posiadają stabilną dla palców powierzchnię, sprawiając wrażenie gumowanych. Ich kwadratowy kształt został przedłużony o delikatne zaokrąglenie dolnej krawędzi. Nie są też płaskie – w środkowej części posiadają nieznaczną wklęsłość co sprawia, że palce pewnie trafiają w wybrany przycisk. Mechanika pracy charakteryzuje się głębokim skokiem i energicznym odbiciem, przy czym pracują one cicho z wyłączeniem klawisza spacji, który jest podczas naciśnięcia minimalnie bardziej słyszalny. Wszystkie klawisze są dość wysoko umiejscowione nad poziomem maskownicy z zauważalną szczeliną, co może rodzić obawy o dostawanie się pod nie kurzu lub paprochów lecz istotną informacją jest to, że klawiatura posiada system, który przeciwdziała zalaniu płynem – to za sprawą kanalików doprowadzających ciecz wychodzących od spodu obudowy. Typowo w modelach ThinkPad, klawiatura posiada zamienione przyciski Fn z Ctrl, przy czym by korzystać z klawiszy funkcyjnych w pierwszej kolejności należy zastosować połączenie Fn + Esc/FnLk. Dopiero po tym będziemy mieli możliwość wykorzystania dodatkowych funkcji klawiszy w połączeniu z Fn. Inną zmianą jest zastosowanie klawisza Print Screen (PrtSc) między prawym Alt i Ctrl. Wszystkie posiadane w ofercie Netman.pl sztuki modelu Lenovo ThinkPad T460 posiadają podświetloną klawiaturę do pracy przy słabym stopniu oświetlenia. Zastosowany w modelu ThinkPad T460 touchpad posiada wymiary 10x6cm. Jego powierzchnia jest najgładszym w dotyku elementem laptopa, po którym prowadzenie palca nie wychwytuje jakiegokolwiek oporu. Jest też minimalnie niżej niż poziom paneli pulpitu roboczego przez co podczas korzystania jednoznacznie wychwytujemy granice pola dotykowego. Gładzik jest precyzyjny i jako podstawowa forma urządzenia sterującego zasługuję na bardzo dobrą ocenę. Jego przyciski są zintegrowane z płytką, lecz nie zostały zaznaczone na niej graficznie gdyż - co interesujące - szerokość danego przycisku można zwiększać kosztem drugiego za pomocą programu sterującego „Rozmiar przycisków” w zakładce ThinkPad. Dodatkowym urządzeniem wskazującym jest manipulator punktowy w środkowej części klawiatury, do którego obsługi opracowano trzy przyciski umiejscowione bezpośrednio nad touchpadem. Przyciski te cechują się krótkim skokiem i sprężystym odbiciem oraz charakteryzują się cichą pracą, a środkowy z nich pełni funkcję rolki do przewijania stron internetowych.

Poleasingowy laptop Lenovo ThinkPad T460

Lenovo ThinkPad T460 wyposażony został w szereg portów rozmieszczonych następująco: - strona lewa: 2x USB 3.0 (w tym jeden ładowania), mini DisplayPort, czytnik SmartCard oraz gniazdo ładowania - prawa strona: Audio Jack In/Out, czytnik kart 4w1, czytnik kart SIM, USB 3.0, HDMI, blokada Kensington Zarówno tył jak i przód laptopa nie posiadają portów. Mamy zatem dwa porty do obsługi video rozmieszczone wygody po obu stronach. Również rozmieszczenie portów USB 3.0 pozwala na podłączenie urządzeń peryferyjnych w zależności od potrzeb – z lewej lub prawej strony. Nie zapomniano o tak istotnych dla funkcjonowania w biznesowym środowisku wejść na karty pamięci czy gniazda RJ-45 służącego do podłączenia komputera do sieci internetowej. Usytuowanie portów można uznać za przemyślane i praktyczne.

Poleasingowy laptop Lenovo ThinkPad T460 – ekran

Poleasingowy laptop Lenovo ThinkPad T460 - Netman.pl

Fabrycznie Lenovo ThinkPad T460 wyposażony został w dwa typy ekranów – 14 calowy z matową matrycą TN o rozdzielczości HD 1366x768px lub 14 calowy z matową matrycą IPS o opcjonalnie funkcjach dotykowych i rozdzielczości Full HD 1920x1080px. Posiadane w ofercie sztuki poleasingowego laptopa Lenovo ThinkPad T460 posiadają ten pierwszy typ, który oferowany był w modelach tańszych, z niższymi wydajnościowo konfiguracjami. Według specyfikacji producenta ekran ten posiada LEDowe podświetlenie i charakteryzuje się proporcjami 16:9, jasnością na poziomie 200 nitów i kontrastem 350:1. Jako, że jest to podstawowy typ ekranu, oferowany w tańszych modelach z niższymi specyfikacjami, ekran ten będzie zadowalająco służył głównie pracy biurowej, przeglądaniu internetu czy multimediów jednak do pracy graficznej jest zdecydowanie za słaby – niskie podświetlenie (średnia luminacja na poziomie 191 nitów), ograniczone kąty widzenia czy niski kontrast przekładający się na małe nasycenie kolorów (paleta barw sRGB oddana tylko w 47%) nie pozwalają na pracę w charakterze platformy do obróbki grafiki, na co wpływ ma też brak dedykowanej karty graficznej. Przy posiadanej jasności laptop ten dobrze będzie się spisywał w pomieszczeniach lecz przy pracy na świeżym powietrzu i wysokim stopniu oświetlenia obraz może być mało czytelny.

Poleasingowy laptop Lenovo ThinkPad T460 – specyfikacja techniczna

Lenovo ThinkPad T460 w wersjach fabrycznych dostępny jest w dość różnorodnych specyfikacjach – z procesorami Intel Core i3, i5 oraz i7 szóstej generacji w połączeniu z pamięcią RAM DDR3L, zintegrowaną kartą graficzną Intel HD Graphics 520 oraz do wyboru: z dyskami HDD lub SSD. Opcjonalnie istnieje możliwość wyboru wersji laptopa z dedykowaną kartą graficzną – Nvidia GeForce 940MX z 2 GB pamięci własnej GDDR5.

Posiadane w netman.pl poleasingowe laptopy Lenovo ThinkPad T460 oferowane są w wersji z dwurdzeniowym procesorem wykonanym w technologii Skylake (14nm, szósta generacja) Intel Core i5-6300u z bazowym taktowaniem o częstotliwości 2,4GHz i 3MB pamięci podręcznej Cache. Istotną zmianą, która zostaje przez nas wprowadzana na etapie przygotowania laptopów do sprzedaży jest zmiana rodzaju zastosowanej pamięci RAM. O ile fabryczne sztuki opierają się na pamięci RAM typu DDR3L, to nasze laptopy zawsze otrzymują najwyższy typ pamięci RAM jaki jest w stanie obsłużyć procesor i w tym wypadku jest to DDR4 w wartości aż do 32GB. Zmiana ta wymiernie przekłada się na szybkość działania laptopa oraz jego wydajność w obsłudze aplikacji. Standardem jest też to, że dla jeszcze większego podniesienia szybkości, każdy laptop Lenovo ThinkPad T460 otrzymuje jako nośnik pamięci dysk SSD – w zależności od wybranej specyfikacji o pojemności 128GB, 256GB, 512GB czy 1TB. Tym samym w najwyższej specyfikacji otrzymujemy laptop z 32GB RAM DDR4 oraz 1TB dyskiem SSD co sprawia, że laptop staje się bardzo wydajną jednostką roboczą. Zastosowany procesor w teście CineBench R15 uzyskał wynik 300 punktów - dla porównania jeden z najnowszych procesorów Intel Core i5-10210u w identycznym teście uzyskał wartość 567 punktów, co sprawia, że zastosowany w Lenovo ThinkPad T460 plasuje się aktualnie jako procesor minimalnie powyżej średniej. Dedykowana karta graficzna Intel HD Graphics 520 pracuje w częstotliwościach 300-1050GHz. Sprawdzona w teście 3DMark: Fire Strike karta uzyskała wynik 880 punktów (dla porównania nowy laptop konsumencki dostępny w marketach elektronicznych w podobnej półce cenowej jakim jest Acer Aspire 3 N4020, posiada zintegrowaną kartę Intel UHD Graphics 600, która w podobnym teście osiąga średnią 400 punktów) przy czym laptop pracował bazując na pamięci DDR3L. Można założyć, że po zastosowaniu kości RAM DDR4 wynik ten będzie o 10-15% wyższy.

Lenovo ThinkPad T460 wyposażony został w dwa głośniki o mocy maksymalnej 2W każdy. Jest to standardowy zestaw grający instalowany w urządzeniach biurowych, nie mniej należy pochwalić je za czystość emitowanego dźwięku nawet przy 80-85% dostępnej mocy. Jedyną rzeczą do której można się przyczepić to-to, że otwory na głośniki i dźwięk emitowany przez nie umieszczono na dolnym panelu urządzenia przez co podczas trzymania laptopa na kolanach są one w większości blokowane, co przyczynia się do zniekształcenia dźwięku.

Komfort pracy opisywanego ThinkPada T460 stoi na wysokim poziomie – podczas spokojnej pracy słychać jedynie cichy szmer. Laptop nawet pod obciążeniem charakteryzuje się bardzo dobrą kulturą pracy – maksymalny poziom hałasu wynosi w okolicy 38dB.

Laptop należy pochwalić również za osiągane temperatury – przy spokojnej pracy laptop utrzymywał na całej powierzchni pulpitu roboczego temperatury w okolicy 30*C, na spodzie najwyższą zanotowaną wartością było 31,4*C co pozwala bez problemu pracować z nim na kolanach. Najwyższa zanotowana temperatura podczas pracy w stresie miała wartość 45,6*C i punktowo dotyczyła środkowej części spodu.

Poleasingowy laptop Lenovo ThinkPad T460 - podsumowanie

Poleasingowy laptop Lenovo ThinkPad T460 - Netman.pl

Oferowane w Netman.pl poleasingowe laptopy Lenovo ThinkPad T460 to urządzenia stworzone głównie do pracy biurowej, obsługi internetu, multimediów, spotkań biznesowych czy prezentacji. Dzięki wyposażeniu laptopa w pamięć RAM DDR4 i dysk SSD przez specjalistów Netman.pl laptop zyskuje dodatkową wydajność i będzie w stanie szybko obsłużyć kilka aplikacji biurowych na raz. Niestety z racji słabego ekranu i braku dedykowanej karty graficznej laptopy te nie udźwigną nawet średnio zaawansowanej pracy graficznej. Na pochwałę zasługuje ilość oraz rozmieszczenie portów oraz bardzo przyzwoita kultura pracy. Podsumowując – Lenovo ThinkPad T460 dostępna w Netman.pl to solidna jednostka biznesowa, która wykorzystywana w bieżącej obsłudze działalności firmy z pewnością podoła stawianym zadaniom, a z racji umiarkowanych gabarytów i masy również w trybie mobilnym.

Przydatne linki - kliknij by wejść:
1. Poleasingowe laptopy
2. Poleasingowe komputery stacjonarne
3. Poleasingowe monitory
4. Akcesoria komputerowe

W przypadku zapytań zapraszamy do kontaktu.