Powrót do archiwum

HP EliteBook Folio 1040 G3 – recenzja elitarnego, poleasingowego laptopa biznesowego

HP EliteBook Folio 1040 G3 – recenzja elitarnego, poleasingowego laptopa biznesowego

HP EliteBook Folio 1040 G3 – recenzja elitarnego, poleasingowego laptopa biznesowego.

HP EliteBook Folio 1040 G3 to kolejny w naszej ofercie, poleasingowy laptop biznesowy, który wykonaniem i posiadanymi podzespołami tworzy bardzo pozytywne wrażenie. Posiadane przez nas sztuki oferowane są głównie w klasie A oraz A+ i chodź żadna z nich nie została zaopatrzona w dedykowaną kartę graficzną, to laptop z pewnością będzie idealnym rozwiązaniem dla firm wymagających sprzętu komputerowego do bieżącej obsługi swojej działalności czy osób pracujących mobilnie lub prowadzących różnego rodzaju spotkania biznesowe, prezentacje czy konferencje. W poniższym tekście postaram się przybliżyć Państwu sylwetkę tego godnego polecenia biznesowego laptopa.

Poleasingowy laptop HP EliteBook Folio 1040 G3 – charakterystyka zewnętrzna

Poleasingowy laptop HP EliteBook Folio 1040 G3

Poleasingowy komputer HP EliteBook Folio 1040 G3 zamknięty został w bardzo prestiżowej formie, której nie powstydził by się żaden menager wyższego stopnia, prezes, dyrektor czy właściciel dużej firmy. Zadbano nie tylko o odpowiedni dobór materiałów do wykonania urządzenia, ale również skupiono się na drobnych szczegółach, detalach, które tym bardziej potwierdzają, że jest to laptop najwyższej klasy.

Konstrukcję ultrabooka oparto na wewnętrznym stelażu ze stopu magnezu. Zewnętrzne panele HP EliteBook Folio 1040 G3 opracowano z wysoko jakościowego, gładkiego i matowego aluminium w srebrnym kolorze, które jest odporne na odciski palców. Krawędzie obudowy jednostki głównej oraz ekranowej zostały zaokrąglone, a za sprawą odpowiedniego w procesie produkcji cięcia, mają błyszczące, wypolerowane wykończenie nadające urządzeniu dodatkowej elegancji. Sztywność jednostki zasadniczej jest całkowicie zadowalająca chodź nie idealna gdyż przy większym nacisku nieznacznie się ugina. Minimalnie gorzej jest z częścią ekranową – nie powinno to dziwić gdyż laptop jest jednym z najcieńszych modeli dostępnych na rynku (jedynie 16mm!), toteż nie sposób przy takiej grubości urządzenia sprawić by było maksymalnie sztywne. Tak czy inaczej, próby wywierania nacisku czy wykrzywiania części z ekranem nie wpływają na generowany obraz co dobrze świadczy o wykonaniu, a nawet poparte jest certyfikatem odporności MIL-STD 810G.

Pulpit roboczy wraz z płaszczyzną ekranową został opracowany dwukolorowo. Wyspowa klawiatura wykonana jest z dobrej jakości poliwęglanu i posiada czarną intonacje przycisków co świetnie kontrastuje z pozostałymi, srebrnymi powierzchniami panelu roboczego oraz przestrzeniami między poszczególnym klawiszami. Taki sposób wykonania nadaje jej dodatkowej czytelności. Sama mechanika pracy klawiatury jest bardzo wygodna i za razem cicha – klawisze mają dość głęboki skok oraz miękkie odbicie. Srebrny gładzik o dużej powierzchni posiada zintegrowane przyciski i gładką fakturę o dobrych właściwościach ślizgowych. Do jego działania można mieć tylko jeden zarzut – niezbyt precyzyjnie odwzorowuje delikatne ruchy palca, natomiast plusem jest fakt rozpoznawania przez manipulator gestów. Samo działanie zintegrowanych przycisków gładzika jest precyzyjne, bezproblemowe oraz ciche. Ramka wokół ekranu to również czarny poliwęglan, a do jej wykonania i spasowania z sąsiadującymi elementami nie można mieć żadnego zarzutu. Część ekranowa połączona jest z jednostką podstawową za pomocą jednego, długiego, solidnego metalowego zawiasu. Manipulowanie pozycją ekranu jest lekkie, ale nie na tyle by dochodziło do samoistnej zmiany pozycji.

Laptop posiada szereg użytecznych portów rozmieszczonych w bardzo przemyślany, a przez to komfortowy dla użytkownika sposób. Zarówno przód oraz tył nie został wyposażony w jakiekolwiek wejścia. Z lewej strony mamy natomiast: Kensington Lock, jedno gniazdo USB 3.0, port dźwiękowy Audio MiniJack oraz czytnik Smart Card. Prawa strona ultrabooka kryje port kart SIM, USB Typu C, które nie wspiera jednak standardu ThunderBolt, kolejne gniazdo USB 3.0, złącze HDMI, dokowania oraz gniazdo zasilania. Złącze stacji dokującej poza podłączeniem jej samej pozwala na wykorzystanie interfejsów VGA oraz LAN do czego niezbędny jest odpowiedni adapter.

Poleasingowy laptop HP EliteBook Folio 1040 G3Poleasingowy laptop HP EliteBook Folio 1040 G3

Komputer posiada umiarkowane gabaryty, głównie determinowane przez zaimplementowany ekran. Szerokość i długość urządzenia to odpowiednio 33,7cm oraz 23,5cm. Na uwagę zasługuje wyjątkowo niska grubość wynosząca jedynie 1,6cm. To jak i niska waga laptopa wynosząca niecałe półtorej kilograma sprawia, że transport tego utltrabooka jest wyjątkowo wygodny i przystępny. Tym samym sprawia to, że niniejsze urządzenie jest typowo mobilnym laptopem.

Poleasingowy laptop HP EliteBook Folio 1040 G3 – ekran

Poleasingowy laptop HP EliteBook Folio 1040 G3

Posiadane przez nas w ofercie sztuki poleasingowych laptopów HP EliteBook Folio 1040 G3 zostały wyposażone w 14 calowe ekrany Twisted Nematic o rozdzielczości FullHD wynoszącej 1920x1080 pikseli. Sama matryca posiada antyrefleksyjną powłokę. Według producenta ekran ten posiada jasność o wartości 300 nitów co nieznacznie rozmija się z naszym testem – sprawdzenie go za pomocą światłomierza dało rezultat w najjaśniejszym punkcie na środku wynoszący 269 nitów. Wyświetlacz należy pochwalić za wyjątkową ostrość, gdyż graficznie można na nim ujrzeć nawet drobne szczegóły. Gorzej jest z odwzorowaniem kolorów gdyż te wydają się być przytłumione. Przetestowanie ekranu za pomocą kolorymetru dało wynik 93% gamy sRGB co nie jest wartością złą i plasuje go zdecydowanie powyżej średniej. Za brak odpowiedniego nasycenia kolorów, naszym zdanie odpowiada głównie zbyt niska luminescencja zastosowanego wyświetlacza.

Poleasingowe monitory - przejdź do kategorii

Poleasingowy laptop HP EliteBook Folio 1040 G3 – specyfikacja techniczna

Dostępne w naszej ofercie poleasingowe laptopy HP EliteBook Folio 1040 G3 bazują na dwurdzeniowych procesorach Intel Core i5-6200u i posiadają operacyjną pamięć wewnętrzną RAM DDR4. CPU charakteryzuje się taktowaniem od 2,3GHz do 2,8GHz w trybie TurboBoost, a TDP tego procesora wynosi 15W. W ramach rewitalizacji i procesu przygotowania, specjaliści Netman.pl wyposażyli wszystkie jednostki w szybki dysk SSD. Urządzenia nie posiadają co prawda dedykowanych kart graficznych, a wszystkie działania z tego zakresu obsługiwane są przez zintegrowany procesor graficzny Intel HD Graphics 520. Wynika to z faktu, że producent na etapie projektowania laptopa wykluczył z grupy docelowej, osoby profesjonalnie zajmujące grafiką komputerową czy różnymi pracami wymagającymi solidnej karty graficznej – laptop nie został stworzony jako klasyczna stacja robocza, jest raczej urządzeniem przeznaczonym do mobilnego trybu pracy, obsługi biurowej bieżącej działalności firmy, prowadzenia spotkań biznesowych czy konferencji i to jest target dla tego urządzenia. Nie mniej możliwe jest skuteczne prowadzenie podstawowych prac graficznych - na przykład dla potrzeb stworzenia prezentacji PowerPoint, tworzenia materiałów marketingowych oraz obróbki filmów – i to z paru względów. Zintegrowany układ graficzny ma 24 jednostki wykonawcze, a maksymalne taktowanie w procesorze Intel Core i5-6200U dla GPU wynosi 1.0GHz. Dodatkowo dużym plusem dla wydajności graficznej jest pamięć RAM działająca w trybie dwukanałowym, a sam układ graficzny pracuje w technologii QuickSync co poprawia szybkość konwersji filmów. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że przy jednoczesnym, wysokim obciążeniu procesora i chipu graficznego wskutek przekroczenia TDP wystąpi throttling CPU. Nie zmienia to faktu, że możliwości graficzne tego laptopa są stosunkowo wysokie i bardzo zadowalające dla podstawowego zakresu działań.

Zaimplementowane w ultrabooku głośniki, które umiejscowiono za klawiaturą grają głośno, – nieco ponad 80dB – a jakość emitowanego dźwięku nie jest zła, chociaż jak to zwykle bywa w laptopach, z racji braku miejsca na subwoofer, brak w generowanym dźwięku basów. Przy wyższej głośności odnotowano zniekształcenia dźwięku.

Kultura pracy poleasingowego laptopa HP EliteBook Folio 1040 G3 stoi na dość dobrym poziomie. Podczas pracy bez obciążenia lub przy niewielkim obciążeniu wentylatory nie pracują stąd laptop jest bezgłośny. Maksymalny, zanotowany hałas podczas pracy w stresie osiągnął wartość 37,5 dB, a zatem jest on słyszalny lecz nie przeszkadza w żadnym wypadku podczas pracy. Przy obciążeniu laptop nagrzewa się głównie na spodzie gdzie zanotowano prawie 47*C. Wierzch nagrzewa się głównie w tylnej części gdzie odnotowano nieco ponad 43*C, a miejsca podparć dłoni pozostawały umiarkowanie ciepłe co nie wpływało negatywnie na komfort użytkowania.

Poleasingowy laptop HP EliteBook Folio 1040 G3 – podsumowanie

Poleasingowy laptop HP EliteBook Folio 1040 G3

HP EliteBook Folio 1040 G3 to konstrukcja bardzo udana, nie tylko ze względu na prestiżowy, reprezentacyjny wygląd, gabaryty oraz wagę ułatwiające transport i mobilny tryb pracy. Zaimplementowane podzespoły, chodź nie tworzą z ultrabooka stacji roboczej w klasycznym rozumieniu, pozwalają na w miarę uniwersalny i wydajny zakres działań, w szczególności dotyczący codziennej pracy biurowej, konferencyjnej, prezentacyjnej czy szkoleniowej. Również w domowym użytkowaniu laptop z pewnością będzie wygodną i szybką platformą do przeglądania multimediów czy internetu, a także niejednokrotnie sprawdzi się ku temu celu również podczas podróży. HP EliteBook Folio G3 jako jeden z głównych, flagowych, biznesowych ultrabooków tej marki otrzymuje od nas bardzo wysoką notę dlatego też bez wątpliwości zapraszamy Państwa do zapoznania się z dostępną w naszym sklepie ofertą tego modelu.

Przydatne linki - kliknij by wejść:
1. Poleasingowe laptopy
2. Poleasingowe komputery stacjonarne
3. Poleasingowe monitory
4. Akcesoria komputerowe

W przypadku zapytań zapraszamy do kontaktu.