Powrót do archiwum

Poleasingowy laptop Dell Latitude E7470 – recenzja poleasingowego laptopa klasy biznes z oferty Netman.pl

Poleasingowy laptop Dell Latitude E7470 – recenzja poleasingowego laptopa klasy biznes z oferty Netman.pl

Poleasingowy laptop Dell Latitude E7470 – recenzja poleasingowego laptopa klasy biznes z oferty Netman.pl

W ofercie sklepu internetowego Netman.pl jakiś czas temu pojawiły się poleasingowe laptopy biznesowe Dell Latitude E7470. Laptop ten trafił do naszej firmy w paru specyfikacjach, z których każda jest warta zainteresowania. W niniejszej recenzji przybliżę Państwu wersję E7470, posiadającą w swoich podzespołach ekran FHD IPS (bardzo dobry wyświetlacz LG Phillips) oraz procesor Intel Core i7-6600U – pozostałe modele oparte są o procesor Intel Core i5-6300U, a niektóre sztuki wyposażone są w modem WWAN.

Poleasingowy laptop Dell Latitude E7470 – charakterystyka zewnętrzna

Poleasingowy laptop Dell Latitude E7470

Wizualnie Dell Latitude E7470 to przede wszystkim ascetyczna, maksymalnie jednolita forma, której nie brak jednak dozy elegancji i biznesowej atrakcyjności. Czarną formę urządzenia optycznie wzbogacają jedynie ciemno-szare, metalowe zawiasy widoczne w dolnej części panelu ekranowego, nachodzące w pełnej wysokości na tył jednostki podstawowej. Wszystkie zewnętrzne panele laptopa wykonane zostały ze stopów magnezu, zastosowano odpowiednią grubość użytego materiału co znacząco przełożyło się na ich sztywność – próby punktowego nacisku w poszczególne miejsca klapy ekranowej czy jednostki podstawowej nie powodowały ugięć, w szczególności ten pierwszy element stawiał największy opór podczas prób. Jakość użytych materiałów stoi na bardzo wysokim poziomie, podobnie jak spasowanie zewnętrznych elementów. Cechy te idą w parze z informacją podawaną przez producenta w specyfikacji, w której dowiadujemy się o spełnieniu przez laptopa norm standardu odporności MIL-STD-810G. Po za tym laptop posiada z zewnątrz nieco porowatą fakturę dzięki czemu jest łatwy w czystym utrzymaniu oraz pewnie leży w dłoni podczas przenoszenia. Wewnętrzne panele czyli pulpit roboczy oraz ramka wyświetlacza zostały wykonane z tworzywa sztucznego i można je pochwalić za zadowalającą sztywność chodź przy zastosowaniu większej siły przy przedniej krawędzi wykazywały się minimalną elastycznością. Miejsca podparć dłoni są stabilne i niewzruszone pod wpływem nacisku, również napór na ramkę matrycy nie powoduje zakłóceń obrazu chodź nieznacznie uginała się ona przy naporze w narożnikach.

Ogólne gabaryty laptopa można określić jako kompaktowe. 14-calowy ekran jest formatem kompromisowym między z jednej strony wygodą pracy i powierzchnią roboczą, a z drugiej strony mobilnością. Warto podkreślić, że urządzenie ma niecałe 2 cm grubości – dokładnie 1,94 cm – co doskonale wpływa na komfort podróży, podobnie jak pozostałe wymiary - 33,5cm szerokości i 23,2cm głębokości.

Dell Latitude E7470 posiada wyspową klawiaturę z przyciskami o wymiarach 1,4cm x 1,4cm, oraz 4mm odstępami między klawiszami, pozbawioną bloku numerycznego. Przyciski posiadają w środkowej części odpowiednie wyprofilowanie, które pozytywnie wpływa na komfort i precyzję pracy. Powierzchnia klawiszy jest gładka i charakteryzuje się właściwościami antypoślizgowymi. Istotną zmianą w tym modelu, mającą wpływ na sztywność panelu klawiatury jest zintegrowanie maskownicy między przyciskami z obudową laptopa. Użytkowanie klawiatury podczas pracy jest dla użytkownika komfortowe, nawet jeśli od niedawna korzysta z Dell Latitude E7470. Skok klawiszy jest głęboki, z energicznym odbiciem w końcowej fazie nacisku co pozwala na łatwe przyzwyczajenie się do mechaniki użytkowania oraz ogranicza ilość początkowych błędów. Klawiatura cechuje się dobrą kulturą pracy i nie generuje jakkolwiek dokuczliwego dźwięku podczas intensywnej pracy.

Poleasingowy laptop Dell Latitude E7470

Gładzik w laptopie ma wymiary 10cm x 5,4cm i został umiejscowiony z przesunięciem minimalnie w lewo od środka pulpitu roboczego. Przestrzeń robocza ograniczona jest wyczuwalnymi w dotyku liniami. Korzystanie z manipulatora jest bardzo komfortowe, a przede wszystkim precyzyjne. Powierzchnia TouchPada jest maksymalnie gładka stąd palec ślizga się po niej bez żadnych oporów przekazując w sposób szczegółowy linie ruchu. Dwa odrębne przyciski ulokowane pod płytką dotykową charakteryzują się płytkim skokiem, sprężystym odbiciem i cichą pracą. W połączeniu z gładzikiem stanowią bardzo skuteczny i wygodny zestaw do kontrolowania kursora. Drugim narzędziem do obsługi jest umiejscowiony między klawiszami „G”, „H” i „B” manipulator TrackPoint, zintegrowany z dwoma przyciskami i rolką usytuowaną bezpośrednio pod klawiszem spacji. Korzystanie z niego nie sprawia problemów i po krótkim przyzwyczajeniu jest wygodne, jednak mając do dyspozycji tak dobrze wykonany TouchPad naturalnym wyborem dla użytkownika nie zastosowany TrackPoint, a właśnie TouchPad.

Poleasingowy laptop Dell Latitude E7470

W Dell Latitude E7470 producent zrezygnował z zastosowania klapy serwisowej, więc aby dostać się do wnętrza laptopa, należy zdjąć cały spodni panel uprzednio odkręcając osiem śrub. Po jego demontażu mamy dostęp do akumulatora, dwóch gniazd pamięci RAM, karty Wi-Fi i złącza pod montaż dysku SSD M.2. W tym modelu zrezygnowano z umieszczenia złącza pod dysk 2,5 cala więc podłączenie nośnika danych odbywać się może jedynie poprzez złącze M.2. Obecne w laptopie złącza zewnętrzne są zgodne z przeznaczeniem laptopa w kontekście pracy biurowej. Mamy do dyspozycji trzy porty USB 3.0 na urządzenia peryferyjne, czytniki kart: SD, SmartCard i SIM; złącze HDMI i DisplayPort do transmisji dźwięku i obrazu, port Ethernet do podpięcia internetu i zintegrowane gniazdo Audio Jack In/Out. Celem podłączenia notebooka do stacji dokującej, na jego spodzie umiejscowiono złącze Dell E-Dock. Rozłożenie portów jest następujące – lewy bok posiada tylko czytnik kart inteligentnych; prawy bok: gniazdo Audio, czytnik kart pamięci, USB 3.0 oraz czytnik kart SIM; tył zawiera porty: RJ-45, HDMI, DisplayPort oraz 2x USB 3.0.

Poleasingowy laptop Dell Latitude E7470 - ekran

Poleasingowy laptop Dell Latitude E7470

Omawiany i dostępny w ofercie Netman.pl Dell Latitude E7470 posiada na wyposażeniu monitor AU Optronics o przekątnej 14 cali z matową matrycą AHVA o rozdzielczości natywnej Full HD 1920x1080, której parametry pracy zbliżone są do matryc IPS. Mamy zatem do czynienia z ekranem oferującym szerokie kąty widzenia, pokrycie palety barw sRGB w 97%, Adobe RGB na poziomie 75% oraz wysoką głębie czerni ( najwyższa jasność ekranu dla tego koloru wynosiła tylko 0,3 cd/m2). Średnia luminancja wyliczona z przeprowadzonych pomiarów wynosi 241,8 cd/m2 co jest dość dobrym wynikiem, wg szczegółowej specyfikacji kontrast statyczny dla tego panelu wynosi wartość 700:1. Matowa powłoka matrycy pozwala na bezproblemową pracę przy różnym stopniu oświetlenia, zarówno słabym jak i intensywnym. Ekran ten umożliwia dość wszechstronne zastosowanie, począwszy od pracy biurowej, obsługę multimediów, a także do podstawowych prac graficznych.

Poleasingowy laptop Dell Latitude E7470 – specyfikacja techniczna

Poleasingowy laptop Dell Latitude E7470

Laptopy biznesowe Dell Latitude E7470 wyposażone są w procesory Intel Core i3/i5/i7 szóstej generacji. Posiadane przez nas sztuki mają na stanie procesory Intel Core i5 lub i7, a opisywana w tym artykule sztuka posiada ten drugi typ. Jest to nisko napięciowy (TDP 15W) i7-6600U, który cechuje się taktowaniem na poziomie 2,6GHz z trybem Turbo Boost do 3,4GHz i 4MB Cache. Procesor obsługuje pamięć RAM typu DDR4 stąd też w ten typ pamięci wyposażone są oferowane przez nas modele. W Netman.pl standardem podczas przygotowywania laptopów do sprzedaży jest zaopatrzenie ich w szybki dysk SSD – w zależności od wyboru specyfikacji przez klienta o pojemności 128GB, 256GB, 512GB czy 1TB. Wraz z zastosowaną pamięcią taki dysk pozwala maksymalnie wykorzystać potencjał laptopa i sprawić by był maksymalnie wydajny. Procesor Intel Core i7-6600U należy do rodziny procesorów Skylake i w teście multiwątkowym Cinebench R15 uzyskał wynik 321 punktów – jest to aktualnie wynik w okolicy średniej gdyż procesory Intel Core i7 10 generacji uzyskują w identycznym teście stan 700 punktów i wyżej. Zastosowany procesor współpracuje z zintegrowaną kartą graficzną Intel HD Graphics 520 działającą w częstotliwościach 300-1050GHz. Karta ta uzyskała w teście 3DMark: Fire Strike wynik 880 punktów (dla porównania nowy laptop konsumencki dostępny w marketach elektronicznych w podobnej półce cenowej jakim jest Acer Aspire 3 N4020, posiada zintegrowaną kartę Intel UHD Graphics 600, która w podobnym teście osiąga średnią 400 punktów).

Dell Latitude E7470 posiada dwa wbudowane głośniki o mocy maksymalnej 2W, umiejscowione w przedniej części obudowy. Emitowany przez nie dźwięk okazuje się zaskakująco mocny i czysty, charakteryzują się wysoką jakością jak na takie gabaryty, a co najważniejsze, odczuwalne są w nim niskie tony.

Kultura pracy, a zatem dźwięk emitowany podczas działania przez Dell Latitude E7470 stoi na wysokim poziomie i nie wpływa negatywnie na komfort użytkownika. Podczas normalnego trybu bez obciążenia laptop działał prawie bezgłośnie generując minimalny szum o natężeniu w okolicy 34 dB. Pomniejsze działania na komputerze jak uruchomienie wielu kart w przeglądarce internetowej czy odtwarzanie filmu nie powodowały wzrostu głośności działania laptopa. Bardziej intensywne prace windują dźwięk w okolicy 35-36 dB, natomiast maksymalne obciążenie CPU spowodowało zwiększenie głośności pracy do 40dB. Zatem przy intensywnej pracy dźwięk jest słyszalny aczkolwiek nie wpływający na komfort funkcjonowania.

Dokonany pomiar temperatur w różnych zakresach działania przedstawia następujące wyniki – podczas typowej, niewymagającej pracy laptop zachowuje umiarkowaną ciepłotę, pulpit roboczy w okolicach podparć nadgarstków osiągnął maksymalną temperaturę w okolicy 27 stopni Celsjusza, natomiast na spodzie laptopa najwyższym zanotowanym wynikiem było niecałe 31 stopni Celsjusza co pozwala bez przeszkód trzymać laptopa na kolanach. Przy intensywnym wykorzystaniu odnotowano znaczne podniesienie ciepłoty laptopa – miejsca podparć nadgarstków na pulpicie roboczym osiągnęły temperaturę ponad 36 stopni Celsjusza, a najcieplejszym miejscem była środkowa część klawiatury gdzie zanotowano prawie 39 stopni. Spód laptopa również był dość gorący i osiągnął prawie 42 stopnie Celsjusza co pozwala jednak na pracę z laptopem na kolanach lecz ciepłota będzie znacząco odczuwalna.

Poleasingowy laptop Dell Latitude E7470 – podsumowanie

Dell Latitude E7470 to laptop posiadający sporo mocnych, pozytywnych cech, przy małej ilości tych negatywnych. Solidnie wykonany korpus posiadający certyfikację odporności, dobrej jakości matryca, gabaryty oraz waga pozwalające na nieograniczoną mobilność czy wysoki komfort obsługi i dobra kultura pracy to tylko część pozytywów, które można wymienić o tym urządzeniu. Z drugiej strony do wad można zaliczyć dużą ciepłotę przy pracy podczas obciążenia co nie jest na tyle istotną przewiną, która miała by znaczący wpływ na ogólną ocenę laptopa. Tym samym Dell Latitude E7470 to w swojej klasie jeden z lepiej zaprojektowanych i wykonanych mobilnych laptopów biznesowych. Jako taki jest bezsprzecznie godny polecenia, w szczególności jeśli weźmiemy pod uwagę zdecydowanie korzystniejszą cenę jednostek poleasingowych.

Przydatne linki - kliknij by wejść:
1. Poleasingowe laptopy
2. Poleasingowe komputery stacjonarne
3. Poleasingowe monitory
4. Akcesoria komputerowe

W przypadku zapytań zapraszamy do kontaktu.