Powrót do archiwum

Laptopy poleasingowe - dlaczego warto zastanowić się nad zakupem urządzenia z tego segmentu?

Laptopy poleasingowe - dlaczego warto zastanowić się nad zakupem urządzenia z tego segmentu?

Laptopy poleasingowe

W segmencie używanego sprzętu komputerowego wiodące miejsce należy do biznesowych laptopów poleasingowych. Fakt ten nie bierze się znikąd – istnieje wiele znaczących różnic pomiędzy sprzętem dedykowanym dla odbiorców detalicznych, a urządzeniami dla klientów biznesowych. Producenci sprzętu komputerowego usilnie starają się podtrzymać podział na te dwa typy klientów, a tak naprawdę sporo dobrego dla siebie zrobił by klient detaliczny gdyby wybrał urządzenie z segmentu biznesowego. Najczęstszą przeszkodą w takim działaniu jest jednak cena – klient biznesowy posiada zdecydowanie większy portfel, zwykle dokonuje zakupu wielu sztuk przy jednej transakcji, w zamian oczekuje sprzętu o wyjątkowych parametrach użytkowych i takie parametry wpisane są w laptopy klasy biznes To oczywiście przekłada się na zdecydowanie wyższą cenę laptopów klasy biznes - koszt nowej, standardowej jednostki biznesowej jest średnio od 3 do 4 razy wyższy aniżeli jej sprzętowy odpowiednik dla detalistów. Stąd dobrym pomysłem jest zakup poleasingowego laptopa biznesowego – otrzymujemy znacząco tańsze urządzenie o wyjątkowej jakości, dość rzadko spotykanej wśród nowych laptopów dla klientów detalicznych.




Poleasingowe laptopy klasy biznes posiadają następujące zalety:

1. Trwałość
Laptopy klasy biznes to urządzenia, które w swoich założeniach mają przede wszystkim działać bezawaryjnie – już samo spojrzenie na „opakowanie” nasuwa pewne wnioski. Obudowy laptopów tego segmentu wykonane są najczęściej z metalu, co nie tylko poprawia ich trwałość ale zapewnia również bardziej wydajne odprowadzenie ciepła. Tego rodzaju obudowa daje też zdecydowanie większe szanse na przetrwanie laptopa podczas upadku. W sztukach wykonanych z tworzyw sztucznych jakość zastosowanego materiału również jest lepsza – plastiki posiadają zdecydowanie większą odporność na zarysowania czy pęknięcia. Zawiasy w laptopach biznesowych opracowano w taki sposób by zniosły tysiące zamknięć i otwarć, głównie dlatego, że urządzenia te podlegają bardzo częstej zmianie miejsca pracy. Klient biznesowy nie może pozwolić sobie na kupno sprzętu, który w najmniej odpowiednim momencie ulegnie szybkiemu uszkodzeniu. Liczy się niezawodność i ta cecha wpisana jest w urządzenia klasy biznes. 


2. Dłuższy okres żywotności i łatwiejsze serwisowanie
Klienci biznesowi używają laptopów przez lata. Wymusza to na producentach notebooków utrzymywanie stałej i długiej dostępności części zamiennych w postaci baterii, zasilaczy czy matryc klawiaturowych. Dana edycja modelu biznesowego produkowana jest i funkcjonuje przez rok lub dłużej, natomiast komponenty ulegające zużyciu dostępne są przez wiele lat po zakończeniu produkcji. Z tego względu nawet jeśli dojdzie do jakiejś awarii to nie mamy problemu z dostępnością odpowiednich części i serwisem.


3. Mniejsza ilość zbędnego oprogramowania na starcie
Komputery dla detalistów najczęściej posiadają „dodatkowy bagaż” w postaci często dodatkowego, zbędnego i obciążającego wydajność oprogramowania „crapware”. Nie sposób myśleć, że klient biznesowy, korporacyjny kupując setki sztuk laptopów do swojej działalności, pierwsze co będzie musiał zrobić to zapłacić działowi informatycznemu za usługę odinstalowywania zbędnego oprogramowania z każdego zamówionego urządzenia. Stąd laptopy klasy biznes posiadają tylko i wyłącznie oprogramowanie niezbędne do pracy, bez zbędnego „balastu”. 


4. Wymienne, powiększone baterie
Tą zaletą, która odróżnia komputery biznesowe od detalicznych jest fakt bardzo łatwego serwisowania baterii. Urządzenia dla detalistów posiadają baterie, których wymiana wymaga często istotnego rozkręcenia notebooka, a takie działanie profesjonalnie może przeprowadzić jedynie serwis. Laptopy biznesowe posiadają możliwość samodzielnej wymiany baterii, a co więcej na rynku dostępne są baterie o większej pojemności aniżeli fabrycznie zainstalowane. 


5. Matowe matryce wyświetlaczy
Zastosowanie tego typu matrycy ma wiele zalet – przede wszystkim praca przy intensywnym oświetleniu jest zdecydowanie wygodniejsza przy matowej matrycy ekranu aniżeli tej błyszczącej, najczęściej montowanej w komputerach dla detalistów. Matowa matryca monitora zapobiega odbijaniu się światła co minimalizuje efekt lustra, gdy na ekran pada duża ilość światła. Jedynie matryce dotykowe w laptopach biznesowych są błyszczące co jest niezbędne do przewodzenia dotyku. Dodatkowym plusem matowej matrycy ekranu jest to, że jest zdecydowanie cieńsza. Pozytywnie przekłada się to na gabaryty całego urządzenia. 


6. Lepsze klawiatury oraz opcje wskazujące 
Komputery biznesowe, jako że są urządzeniami do pracy muszą pozwalać na intuicyjną i wydajną pracę. Z tego względu ten typ urządzeń posiada bardziej ergonomiczne klawiatury, co przekłada się na szybkość wprowadzania danych. Po za tym w większości komputerów biznesowych instalowany jest „track-point” czyli dodatkowe urządzenie wskazujące umiejscowione na środku klawiatury, służące do sterowania kursorem myszy. Dzięki temu mamy możliwość sterowania myszą bez odrywania rąk od klawiatury. „Track-point” ma również tą zaletę, że jest bardziej dokładny aniżeli „touchpad” dzięki czemu obsługa laptopa jest szybsza, wygodniejsza i bardziej precyzyjna. 


7. Cena
To najbardziej zauważalna cecha laptopów biznesowych. Często ich cena jest zdecydowanie większa aniżeli laptopów konsumenckich o tej samej specyfikacji. Stąd doskonałym pomysłem jest zakup używanego laptopa poleasingowego z segmentu biznes. Laptop taki, pomimo że ma za sobą parę lat pracy w firmie w dalszym ciągu przedstawia znakomitą wartość użytkową, a to dzięki o wiele lepszej jakości wykonania aniżeli laptopy dla „detalistów”. Korporacje wymieniają sprzęt średnio co dwa-trzy lata co ma związek z zakończeniem oficjalnego okresu gwarancyjnego przez producenta. Powodem wymian laptopów jest również polityka odnowy sprzętu, zakładająca systematyczny zakup co jakiś czas nowych urządzeń do pracy. Poleasingowe laptopy są w dalszym ciągu sprawne i świetnie radzą sobie z najnowszymi aplikacjami. Przed wprowadzeniem laptopa poleasingowego do ponownej sprzedaży, sprzedawca tego rodzaju sprzętu dokonuje niezbędnego czyszczenia urządzenia.

Laptopy poleasingowe - podsumowanie:

Powyższe cechy biznesowych laptopów poleasingowych jednoznacznie wskazują na fakt, że laptop używany nie znaczy gorszy. Sprzęt tego typu z racji swojej jakości najczęściej "przeżywa" laptopy dedykowane dla odbiorców detalicznych. Zakup tego rodzaju sprzętu jest też jak najbardziej bezpieczny - urządzenia nim trafią do sprzedaży są gruntownie sprawdzane pod kątem technicznym, czyszczone, a następnie dokonywane są w nich niezbędne wymiany lub naprawy podzespołów oraz instalowany jest licencjonowany system operacyjny. Dodatkowo sklepy oferujące tego rodzaju produkty wiążą sprzedaż z usługą gwarancyjną, najczęściej w zakresie od roku do nawet trzech lat co jest potwierdzeniem niezawodności sprzedawanego sprzętu. Cena biznesowych laptopów poleasingowych jest tutaj języczkiem u wagi - nie tylko pozwala zaoszczędzić środki, ale przekłada się na otrzymanie sprzętu o zdecydowanie lepszych walorach użytkowych niż w przypadku analogicznych cenowo, nowych urządzeń.


W sklepie internetowym Netman.pl oferujemy szeroki zakres poleasingowych laptopów biznesowych, podzielonych na różne klasy jakości - A+, A, A- oraz B. Urządzenia te idealnie nadają się do pracy biurowej, przeglądania internetu oraz mulitmediów, a część z nich, wyposażonych w dedykowane w karty graficzne również do zadań specjalistycznych, jak obróbka grafiki. Sprawdź naszą ofertę i dokonaj zakupu!

All comments